Obrázky

Obrazy a kresby

Pastelky, tempery, vodové barvy, ale hlavně suché pastely. To je moje srdcovka. Jak se ty barvy mísí a prolínají… Tady najdete tvorbu od raných začátků až po současnost. Jsou to však jen střípky toho, co všechno vzniklo. Většinu jsem rozdala přátelům a jiným dobrým lidem.

Mnohokrát v minulosti jsem cítila nutkavou potřebu dostat niterné pocity na papír. Ne vždy se to podařilo, ale když ano, mělo to velice zajímavé následky. Když jsem se na obraz po pár dnech mohla podívat jiným, čerstvým pohledem, prozkoumat jej v jiném světle, často jsem uviděla odpovědi, které předtím byly skryté.

Časem papír přestal stačit a kresby se přesunuly do virtuálního prostoru. Do digitálního světa, kde našly mnoho dalších způsobů uplatnění.

Kdo si v dětství nekreslil, že? Od panáčků s obřími hlavami, zvířátek a vysmátých sluníček se to za ty roky posunulo trochu dál. Nejdříve na obyčejné papíry, pak jsem recyklovala cokoli tvrdšího, co připomínalo čtvrtku. Sem tam i malba na plátno napnuté na rám…

Kreslení mi vždy pomáhalo dostat ven emoce. Dobrý obraz je ten, který po dokončení souzní s duší autora, rezonuje v něm jeho vnitřní energie a když se na něj podívá, okolní svět jakoby přestával existovat. V takovém díle je skutečně možné najít kousek svého nitra. Takový otisk vlastní osobnosti zachycený v čase.

Digitální kresby

Tahat s sebou na výlety neustále skicák a pastelky se nedá. Vyměnila jsem papír za tablet. S digitálními kresbami se dá pracovat mnoha různými způsoby, třeba je požít jako obálku knihy, plakát, ilustraci, nechat je vytisknout na tričko nebo jako fotoobraz. A v batohu se nepokrčí.