Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 7

Borůvky!!!
Dalo velkou práci neujídat! Jíst takovouhle dobrotu, to není jen tak. Je třeba si ji vychutnat na místě tomu hodném. Kdybyste tedy někde v lese potkali holku, jak si v ruce nese ešus, tak to jsem já! 😁
Cestou borůvky překryla ještě vrstva malin a lesních jahod a pak se konečně objevilo to správné místo.

V přírodě má všechno svůj význam. Sběr lesního ovoce nás učí trpělivosti (protože to fakt trvá utrhnout každou jednu kuličku), myslet na druhé (protože plody, které ještě nejsou zralé, nejsou pro mě), respektu a vděku (protože když by někdo keřík zničil, neměla bych co trhat, to samé pak platí pro mne, ať si i další můžou pochutnat).

Ne, Olafe, celý den po silnici opravdu nepůjdu, promiň. Půl dne jsem značku pouti neviděla, protože místo značené trasy jsem to vzala přes přírodní rezervaci. A ty výhledy za to stály. Sice místy samá bažina, ale to k chození patří. Túry mají být špinavé, kopcovité a krásné.

Smekám před Mapy.cz! Cestou přes přírodní rezervaci se mi nechtělo bloudit s telefonem v ruce, tak jsem na zkoušku zapnula navigaci. Vedlo mě to stezkami, kterých bych si sama ani nevšimla a dost dobrá přesnost.

Přešla jsem pár říček po kládách, které si hrály na most, a osvěžila se v potoce. Einvind říkal, že voda z potoka se v Norsku dá klidně pít, takže jsem to na sobě dnes vyzkoušela. Uvidíme, zda se to projeví a jak.

K pozdnímu obědu (chleba a sýr) jsem zasedla u turistické chaty a dala se do řeči s pánem, který ji spravuje. Právě byl zkontrolovat, zda je vše v pořádku, a při té příležitosti jsem mohla nakouknout dovnitř.
Kompletně vybavená chata a postelemi, kuchyní a velký obývák s krbem. Prý je takových asi 500 po celém Norsku. Aby zde člověk mohl přespat, musí se stát členem norské turistické organizace. Pak dostane jeden klíč, který odemyká všechny tyto turistické chaty.

Přes pastvinu mě následovali dva velmi milí koníci a teď sedím na benzince a dobíjím powerbanku. Potřebuji energii ze sítě, abych mohla dál fotit a psát tento deník z cesty. Na to sýr s chlebem nestačí. 😁

Dnešní útrata: 154 CZK za panini na benzince (aby to nevypadalo tak blbě, že tam jen sedím a dobíjím).

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba