Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 14

Včera se z toho nakonec vyvrbil ještě docela zajímavý večer potažmo noc. Asi ve 21 hodin přijel do kempu kluk na motorce. Když viděl můj stan, přišel se zeptat na to samé, co včera tížilo i mne. Opravdu si tady můžeš postavit stan kde chceš a je to zdarma.

Až se Angel zabydlel, přinesl vařič a zeptal se, jestli si dám taky těstoviny. Tak jsme si vykládali, u toho vařili a ve 23 v noci jsme si dali velice pozdní večeři. Angel dodal těstoviny a chorizo, já přidala sýr. Výsledek byl jednoduchý, ale velice dobrý.

Angel jede na motorce z Barcelony až na Nordkapp – nejsevernější místo pevniny.

Ranní výšlap na kopec byl opět parádní. Sluníčko svítilo (možná až moc), výhledy krásné. Někdy až tak krásné, že mě to donutilo si dát pauzu.

Směrovky s počtem km do cíle jsou dobře viditelné, asi aby to člověka motivovalo. Na druhou stranu některé směrovky jsou buď schované v křoví, nebo se z nich třeba mravenci snaží vytvořit hlavní pilíř svého mraveniště. Ty se hledají o poznání hůř.

Nohy stále bolí, takže začínám pauzovat častěji a to není dobré znamení. Když jsem tedy dojídala zbytek těstovin ze včerejška, které mi Angel věnoval, napadla mě spásná myšlenka. Přezula jsem se z botasek do sandálů. Z těch se mi sice taky udělaly puchýře, ale na jiných místech a to už se celkem zahojilo. Takže čistě teoreticky, když budu střídat obuv, měly by se mi puchýře hojit i při chůzi. Pokud se mi naopak neudělají všude a já nebudu moct chodit vůbec. 😁

Změnu obuvi jsem provedla právě včas. Po pár km začalo po delší době opravdu hustě pršet. Díky tomu jsem se rozhodla přečkat noc v přístřešku se suprovým výhledem na vodu. Na louce pod přístřeškem se pasou ovce, takže je dost možné, že mě vzbudí cinkání ovčích zvonců. 😊

Zítra by konečně mohl být ten odpočinkový den a snad i s překvapením. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se to povede, tak zůstaňte napjatí. 😁

Teď už neprší. Jsem zachumlaná ve spacáku a oči se zavírají. To je tak, když jdete spát v 1 ráno a Slunce vás probudí v 5.

Dnešní útrata 0 CZK
Deštivé dny 3x

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba