Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 23

Včera to bylo poněkud náročné a noc také nebyla nejlepší. Neustále jsem se budila a převalovala. Podle toho také vypadalo ráno. Bylo pohodové, relaxační a dlouhé. Hodně jsem si psala s kamarády a musím říct, že mi ty zprávy a komentáře občas dost hodně pomáhají znovu se zvednout a vydat dál do neznáma. Je to takové, že tu sice chodím sama, ale vlastně sama nejsem. Každý, kdo tu cestu sleduje, jde tak trochu se mnou.

Vyrazila jsem chvíli po 10. hodině a hned vzhůru do kopce k celkem zvláštnímu kostelu, který je zároveň centrem pro poutníky. V Norsku je každý kostel jedinečný, ale tenhle mi prostě připadal něčím zvláštní. Možná to dělá ta iluze stále otevřených kamenných dveří.

Pokořila jsem 200 km do cíle. Už se to krátí.

Ráno jsem odcházela smířená s tím, že zase budou bažiny. No, vyplatilo se to. Boty mám celý den od bahna, takže když se ukáže takovýhle pseudo most přes řeku z naházených klacků, jen se tomu zasměju a tou vodou se jednoduše projdu. Aspoň se to bahno z bot opláchne. 😆

Zdejší krajina nabízí stále krásné a pokaždé jedinečné výhledy, hluboká údolí, rozbouřené řeky a vodopády… přeci jen na té norské přírodě něco bude.

Cesta byla náročná, samý strmý kopec a pak zase dolů k řece. Do toho slunce celý den pražilo jako někde na jihu u moře.

Ráno jsem vycházela s odhodláním neujít dnes víc jak 20 km a na mapě jsem měla vyhlédnuté místo, kde chci stanovat. To samo o sobě ještě nic neznamená, protože tam vůbec nemusí být vhodný plac pro stan, ale tak nějak jsem tušila, že to vyjde.

Těsně před cílem jsem ještě do kopce naháněla stádečko ovcí, které nechtěly pochopit, že si je nechci dát k večeři, jen se snažím projít. Uběhly přede mnou dobrý kilometr, než jednu z nich napadlo odběhnout kousek vedle do lesa. Ostatní se pak přidaly a já je konečně mohla obejít. 🐑

Na závěr dne Olaf vyzkoušel, jak rychle umím postavit stan. Blížil se deštivý mrak a už když jsem stavěla, tak kapalo. Jen co jsem naházela všechny věci do stanu a zapnula za sebou zip, spustil se pořádný liják.

Pak už jen ukuchtit něco k snědku a zakutat se do spacáku.

Dnešní útrata 0 CZK
Deštivých dní 5

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba