Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 18

Včera večer jsem vytuhla při čtení knížky. Dokonce jsem zaspala i večeři a to už je co říct.

Ráno jsem se naopak vzbudila velmi brzy a po chvíli převalování vysušila stan a vyrazila. Škoda, že se hodně zatáhlo, mohl být krásný východ slunce. I tak se ale první pohled na ranní oblohu vydařil.

Po snídani vzhůru na kopec a proti proudu řeky zase o kus dál. Výhledy velice krásné. Dokonce tak krásné, až by jeden mohl ztratit hlavu!

Cesta mne zavedla ke krásnému dřevěnému kostelu. Je to poutní cesta, takže vede hlavně kolem kostelů. Jednou za několik dní se ale stočí i do města a často vede přímo podél supermarketu. To je teprve zázrak! Krakouš má na čokoládu velice dobrý vkus, tak jsem si tentokrát koupila jednu pro sebe. Taky nějaké müsli, jogurt, sušenky… a také náplasti! To je panečku úlovek! Ráno si zalepím všechny puchýře a odřeniny na chodidlech. To se teprve bude chodit!

Dva poslední dny jsem dala po 40 km, takže úspěšně doháním ztráty.

Pak začalo pršet. Tohle je prý to pravé norské léto. Musím přiznat, že mě to proměnlivé počasí příliš nenadchlo. Třeba to ještě přijde.

Pak pro změnu přestalo pršet, tak jsem hodila kopyta na trávu a trochu vydechla. No a potom zase začalo kapat, tak jsem se radši zvedla a šla.

Zítra pokořím 300, to je jisté. Musím teď ale cestu mnohem víc plánovat. Nejen kvůli odletu, ale hlavně proto, že opravdu častěji prší, všude je bláto a je potřeba si předem rozvrhnout síly.

Také jsem byla varována, že v městě Dovre je poslední obchod a pak dlouho nic, takže si musím promyslet, co tam ještě přiberu do zásob.

Štěstí stojí při mě. V poutnickém centru jsem čirou náhodou získala kontakt na poutníka, který je asi o týden chůze přede mnou a ten mi s radostí vysypal z rukávu tipy na dobré turistické přístřešky. Takové informace jsou k nezaplacení! Můžu být díky tomu o dost klidnější co se spaní týče, zvlášť v deštivém počasí, které má prý přijít. Zrovna ten nejhezčí (a nejnáročnější) úsek proprší…

Dnes naštěstí stan v dešti stavět nemusím. Podařilo se mi dostat se do herbergue – přístřešku pro poutníky. Je tu i postel, luxus!

Dnešní útrata 467 CZK
Deštivé dny 4

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba