Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 25

Tak co, Krakouši, balíme to? Celou noc prší a teď ráno kape už i do stanu. Půda je tak nasáklá vodou, že kolíky povolily a stan si trochu lehnul. Pořád prší a vzbudila mě kapka přímo na čelo. Instinktivně jsem se napřímila a ihned začala kontrolovat spacák. To byl bylo velice nemilé, kdyby bylo mokré to jediné, co mě tady v noci udržuje v teple.

Spacák je naštěstí celkem v pořádku, ale kapek uvnitř stanu přibývá. Asi byl právě překročen jeho limit voděodolnosti. S dalšími kapkami nervozita narůstá. Zvládnu se sbalit v dešti?

Sbalila jsem všechny věci do batohu a s tím přeběhla do kaple. Pak jsem si oblékla pláštěnku a šla do deště sbalit kompletně promočený stan. Zabalila jsem ho do ručníku a tento balíček připnula pod horní kapsu batohu.

Vzhůru do deště!

Po deštivé noci byly cesty samozřejmě rozbahněné a tráva mokrá. Jen co vylezu od Jožina z bažin, tak začne období dešťů? Olaf má celkem drsný smysl pro humor. 😆

V lese je po nočním dešti tolik vody, že není poznat, kde končí kopec a kde začíná obloha. Vypadalo to, jakoby se na zemi válely mraky.

Obdivuji ta zvířata na farmách, které ten déšť vlastně ani moc neřeší.

S napuchlýma očima a ne úplně odpočatá jsem se dobelhala ke kostelu v Oppdalu a snědla zbytek snídaně. Prý už jen 150 km! 🥾

Pak na chvíli přestalo pršet a pro změnu začal fučet ledový vítr. Tak jsem přidala vrstvu oblečení. No a po chvíli do toho větru začalo i kapat. To už jsem naštěstí byla blízko obchodu, tak jsem pláštěnku ani nevytahovala, jen jsem se běžela schovat.

(A ano, bylo mi divné utíkat ve větru a dešti s telefonem v ruce a natáčet se u toho, ale udělala jsem to. 😆 Na památku.)

Mám řádně nakoupeno na pár dalších dní. Tentokrát jsem místo sýra zvolila paštiku, tak uvidíme. Chleba je samozřejmostí stejně jako müsli a jogurt. No a čokoláda pro Krakouše, že jo.

Dala jsem si záležet, abych odcházela za rozumného počasí, ale stejně se to dnes na obloze pořád točilo. Chvíli pršelo vlevo, chvíli vpravo a na mě skoro pořád.

Nakonec jsem to dnes zakončila v přístřešku kus za Oppdalem. Dnes slabých 20 km. Sice sem kape, ale aspoň vysuším stan.

Útrata 724 CZK
Deštivých dní 6

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba