Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 26

Ráno bylo kolem přístřešku velké pozdvižení, ztratilo se totiž jehně. Běhalo tam zleva zprava, hledalo mámu a u toho bečelo a bečelo. V jednu chvíli mi přes zeď zabečelo přímo na hlavou a to vám povím, že je dokonalý budíček. Pak už jsem neměla šanci usnout. 😆

Odcházela jsem brzy, ještě za mlhy. Ta se postupně roztrhala a na zemi se zase válely mraky. A ovce, jak jinak.

Dnes opět úspěšný sběr borůvek. Mám pocit, že čím víc na sever se dostávám, tím větší a chutnější borůvky tady rostou. Samozřejmě také maliny a rybíz.

Víte, jaký je to pocit, když dveře se srdíčkem najdete zrovna, když je nejvíc potřebujete? Pro mě byl velice úlevný. 😄

Cesta vedla většinu dne po silnici nebo štěrku, ale byly i kousky přes les. Když jsem zrovna míjela velkou řeku, tak se řádně rozpršelo a vtom koukám, že za mostem je chatka. Paráda! Schovám se a dám si svačinu, než se to přežene. A ono zrada! To podivné stavení mělo střechu tak děravou, že se to střechou ani nedalo nazvat!

Pak zase dlouho po silnici, takže nic moc výhledy a tvrdý terén. O to rychleji chodím, abych to měla dříve za sebou.

Kus dál pro změnu na stromě visely boty s naprosto prodřenými podrážkami. Asi jako varování, že nadměrnou chůzí dochází ke ztenčení nebo úplnému vymizení gumové vrstvy ze spodní části bot. Musím říct, že v sandálech už taky cítím každý kamínek.

Na mapě mě už ráno zaujala značka turistického přístřešku. Nezkoumala jsem, jak je to daleko, prostě jsem vyrazila brzy, plna energie a věřila, že to zvládnu. Zvládla. Sice na konci už jsem stěží vlekla nohy, ale těch 40 km jsem dala. Musím říct, že to za to stálo, je to velice krásný přístřešek.

Po večeři (chleba s paštikou) promítali na protějším kopci film o norském počasí. Občas se tam zablesklo a poté následovala hlučná zvuková kulisa. Bouřka se naštěstí vydala opačným směrem a ztratila se tak rychle, jak se objevila. Každopádně teď už prší i tady.

Za 4-5 dní budu nejspíš v cíli, to znamená, že musím vymyslet plán na těch pár dní do odletu. Je to zvláštní pocit, že po měsíci chození je cíl téměř na dosah.

Dnešní útrata 0 CZK
Deštivých dní 6

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba