Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 27

Ráno jsem se vzbudila s úžasným výhledem do údolí. Vlastně jsem se tak dnes vzbudila 3x, protože jsem pořád střídavě usínala. Za celý měsíc si můj mozek na ten nikdy nekončící den tady nezvykl. Mám problém se pořádně vyspat, ale dnes se to napotřetí podařilo, a možná i proto se mi pak vůbec nechtělo vylézt ze spacáku. Zvlášť když mi Krakouš nachystal snídani až do postele.

Nakonec jsem ale přeci jen vylezla a cestou zase potkala ztracené bečící jehně. Po půl km tam byla i jeho máma. Ta na mě ale jen koukla a z jejího pohledu naprosto jasně vyplynulo, že když se její jehně dokázalo samo ztratit, bude se muset taky samo najít.

Pod kopcem u kostela psali, že prý už jen 101 km. Super! Opravdu jdeme do finále.

Většinu dne po asfaltu nebo štěrku a jen chvílemi do lesa. Když se jde dlouho rovně, tak mi to celkem účinně vypíná mozek. Přistihla jsem se, že jdu a v hlavě nemám vůbec žádné myšlenky. Zajímaný stav. Takové ticho v mozku.

Musela jsem se trochu nastartovat čokoládou a k tomu si nasbírala několik plných hrstí malin. Ještě si s sebou nesu půl ešusu borůvek ze včerejška. Půlku jsem si ráno přidala do müsli. 😋

Ten podivný rituální kruh je údajně pozůstatek z doby ledové. Podobné útvary prý vznikly na jejím konci, kdy led byl pohřben zeminou a pod ní postupně roztál. 💫

To si tak vykračuji po silnici, a pak koukám do mapy. Před pár km jsem měla odbočit vlevo. Tak bohužel, místo podél řeky půjdu pořád po silnici. Kus dál se Olaf zase připojí. Sice jsem tím dost možná vynechala ten nejzajímavější úsek, ale zase to bude o 1,5 km kratší.

Když už se zase ukázaly značky pouti, sedla jsem si v lese na kámen a zakousla chleba s paštikou. Celkem hezký výhled.

No a nakonec zlatý hřeb dnešního dne, řeka Orkla. Tak čistou vodu v řece jsem snad ještě neviděla. Normálně jsou vidět kameny na dně a když jsem si nabrala do lahve, tak v té vodě vůbec nic neplavalo, ani smítko. A chuťově je velmi dobrá.

Ještě trocha šťavnatého rybízu a pak hurá do přístřešku. Dnes to nebude žádný zázrak. Přístřešek je sice u řeky, ale také kousek od silnice na kraji města. Uvažovala jsem o přesunu, ale pak začal liják, takže zůstávám.

Útrata 0 CZK
Déšť 6x

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba