Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 28

Večer se stala taková zvláštní věc. V tom největším dešti přišel do přístřešku neznámý pán s velikým batohem na zádech. Batoh mokrý, oblečení mokré, všechno mokré… Shodil zavazadlo ze zad a ztěžka oddychoval. Nejdříve řekl, že se jen schová před deštěm a pak zase půjde. Déšť ale nepřestával a po asi hodině jsme konečně začali konverzovat. Heiko jde z Trondheimu do Osla, ale ne po značkách Olafa, vymyslel si vlastní cestu. Proč? Trénuje. Letos je v Norsku na 1 měsíc, příští rok na 2 a další rok si splní sen a pokusí se dojít pěšky z Osla na Nordkapp. Prý to má v plánu stihnout za 130-160 dní.
Naše povídání se stále rozvíjelo a rozvíjelo, padaly další myšlenky, historky a nakonec Heiko vytáhl vařič a udělal nám oběma horkou čokoládu. Večer se sice udělalo hezky, ale to už bylo dávno rozhodnuto, že v přístřešku dnes spíme oba. Takhle dobře jsem si už dlouho s nikým nepovykládala.

Spalo se velice dobře. Ráno ještě snídani, nabrat vodu z řeky, rozloučit se s novým kamarádem a po mostě zpátky na Olafa. To je ale krásný den!

V sousedním městě mi to nedalo a přeci jen jsem ještě něco nakoupila. Poslední nákup před cílem.

Ráno bylo celkem chladno, pak zase na opalování, no a pak pro změnu začalo pršet. Shora pršelo a ze strany svítilo slunce. Myslela jsem, že se v té pláštěnce uvařím!

Po silnici do lesa, poté štěrk a zase asfalt. Mám v plánu si dnes ustlat v dalším přístřešku. Jsou od sebe tak akorát daleko, 25 km je na jeden den pohodička. Předtím ještě ale povinná zastávka u malin a taky to jezero… ✨

Jasně že bylo koupání! A taky praní prádla. Že bych se vykašlala na přístřešek a přespala tady? Ne, obloha je zase podezřele černá. Balím to a jdu.

Ke konci spíš utíkám, protože zase kape. Už vidím střechu, židle, stoly a… dvě obrovské kožené pohovky?! 😯
Co je to za luxusní venkovní obývák? Tohle je prosím pěkně ten těžký poutnický život tady! 🤣

Jsem ráda, že nemusím vytahovat stan. Posledních pár dní tady pravidelně kolem 17. hodiny prší, spíš lije. Navečer se to sice pokaždé vybere, ale komu by se chtělo do mokrého lesa?

Jdu říct Krakoušovi, ať udělá polévku. Já se mezitím natáhnu na gauč.

Dnešní útrata 213 CZK
Deštivých dní 6

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba