Olafův cestovní deník

Stezka sv. Olafa – den 31

Gratuluji k vítězství Alici, která správně tipla, že deštivých dní bude jen 7. Napiš mi do soukromé zprávy adresu a originální pohlednice s fotkou z této pouti obratem putuje k tobě. 🥳

No a my s Krakoušem jsme dnes došli ten kousek ke katedrále.

K snídani jsem dojedla všechno jídlo, co mi v batohu zbylo a absence jídla byla možná ta hlavní motivace pro vstup do města. Nepotřebuji se účastnit mše, vlastně ani nepotřebuji vidět tu katedrálu. Pro mě byl závěr celé pouti včera – poslední noc v lese. Dneska už je to jen takové to „musím udělat” zakončení.

Přiznám se, že když jsem tu katedrálu viděla z dálky, ptala jsem se sama sebe, proč tam vlastně jdu? Opravdu dlouho jsem jen stála, koukala na tu špičatou zelenou střechu a snažila se najít důvod pro další krok.

Poutníci! Ti ostatní, se kterými jsme se cestou potkávali, tam budou taky. Naše příběhy se sbíhají na tomto místě. To už za to stojí. Poutníci ale budou spíš v poutnickém centru, než u katedrály, takže nejdříve tam.

Upocená, smradlavá, se špinavými rukávy i nohavicemi jsem si se zdobeným certifikátem stoupla před mapu a zapíchla tam svůj špendlík.

Poté následoval oslavný oběd v podobě obložené půlky bagety, protože víc si tady kvůli vysokým cenám dovolit prostě nemůžu. Ale byla opravdu dobrá. No a na památku jsem si koupila outdoorový hrnek se značkou pouti. Padl mi do oka a mám v plánu do používat i doma.
Naštěstí vše bylo s poutnickou slevou za polovinu. 👍

S Krakoušem jsme se vyfotili před katedrálou a také koukli dovnitř, když už tady teda jsme. Naše cesta tady ale nekončí, ještě se dnes potřebujeme dostat na ten Couchsurfing na druhý konec města. A cestou nakoupit jídlo.

Než jsme se dobelhali 6 km od katedrály do kopce, tak samozřejmě muselo jednou sprchnout. To by nebylo Norsko, aby alespoň jednou za den nepršelo. Takže byla svačina pod střechou.

Teď už jsem u Rezy, milého studenta postgraduálního studia IT původem z Íránu. Společnými silami jsme upekli pizzu a u toho se vzájemně něco málo přiučili o našich zemích.

Na zítra nemám plán, ale v úterý se půjdu podívat do zdejšího muzea umění.

Děkuji, že jste se mnou došli do Trondheimu, tím to ale nekončí 😉

Rubriky:

Olaf – otázky a odpovědi

Norsko – Stezka svatého Olafa

Kniha Poslední léto – Cesta, která mi změnila život

Digitální kresba